Ndërlidhjet

Afganët ia mësyjnë kufijve tokësorë pas mbylljes së aeroportit

Frika nga qeverisja e ashpër e talibanëve ka detyruar dhjetëra mijëra afganë të ikin nga vendi i tyre. Pamjet tregojnë situatën në pikat e kalimit të kufirit me Iranin dhe me Pakistanin, gjatë ditëve të kaluara.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG