Ndërlidhjet

Afganët po fshihen për t’i shpëtuar ekzekutimit nga talibanët


Afganët po fshihen për t’i shpëtuar ekzekutimit nga talibanët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Shumë afganë po fshihen, pasi luftëtarët talibanë morën kontrollin e kryeqytetit, Kabulit. Një gazetar i Radios Evropa e Lirë, identiteti i të cilit nuk mund të zbulohet për arsye sigurie, ka thënë se po raportohet se talibanët po shkojnë “shtëpi pas shtëpie” dhe po i vrasin njerëzit në rrugë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG