Ndërlidhjet

Afgania e ikur në Shqipëri: Ndihem në faj që jam gjallë


Afgania e ikur në Shqipëri: Ndihem në faj që jam gjallë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Ghazaal Habibyar është aktiviste afgane, e cila është strehuar bashkë me familjen e saj në Shqipëri, ashtu sikurse edhe 457 bashkatdhetarë të saj, pas kthimit të talibanëve në pushtet. Kjo ishte hera e dytë që ajo la Afganistanin, pasi që më herët ishte larguar për të studiuar në Australi, pasi ishte frikuar nga reagimi i talibanëve ndaj arsimimit të një gruaje. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG