Ndërlidhjet

Protesta e minoritetit Hazara për linjën energjetike


Protesta e minoritetit Hazara për linjën energjetike
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Mijëra njerëz nga minoriteti Hazara në Afganistan demonstruan në kryeqytetin Kabul më 23 korrik duke kërkuar ndryshime në rrugën e një linje të planifikuar të energjisë. Një sulm vetëvrasës që ndodhi gjatë protestës mori jetën e më shumë se 80 personave si dhe plagosi qindra të tjerë.

XS
SM
MD
LG