Ndërlidhjet

Frika nga talibanët hesht muzikantët afganë


Frika nga talibanët hesht muzikantët afganë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Habibullah Shabab e ka gjetur veten si këngëtar – por prej kur talibanët janë kthyer në pushtet, ai ka hequr dorë nga të kënduarit dhe tani po siguron jetesën duke punuar si dyqanxhi. Talibanët ende nuk e kanë ndaluar muzikën, ashtu sikurse në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar, por Shabab dhe të tjerët druajnë se kjo do të ndodhë së shpejti, dhe se shumë muzikantë do të ngelin pa mjetin e jetesës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG