Ndërlidhjet

Kaosi në aeroportin e Kabulit

Skena kaotike janë parë të hënën (16 gusht) në aeroportin e Kabulit në Afganistan derisa mijëra afganë u përpoqën të largoheshin nga vendi pasi talibanët morën kontrollin e kryeqytetit. Autoritetet amerikane thanë se ishin të detyruar të mbyllnin përkohësisht aeroportin për të rivendosur rendin dhe për të larguar njerëzit në mënyrë që të rinisnin fluturimet.

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG