Ndërlidhjet

Policia mbyll objekte financiare serbe në veri


Policia mbyll objekte financiare serbe në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Gjashtë objekte të institucioneve financiare të Serbisë janë mbyllur nga Policia e Kosovës në katër komunat në veri: Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq. Policia tha se aksioni u zhvillua me qëllim të “vendosjes së rendit dhe ligjshmërisë” në të gjithë territorin e Kosovës. Këto institucione financiare serbe, sipas institucioneve të Kosovës, kanë vepruar ilegalisht në veri të Kosovës. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG