Ndërlidhjet

Dora e Al-Zawahirit në vrasjen e mijëra amerikanëve


Dora e Al-Zawahirit në vrasjen e mijëra amerikanëve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Njëri ndër terroristët më të kërkuar në botë, udhëheqësi i grupit Al-Kaida, Ayman al-Zawahiri, është vrarë gjatë një operacioni të kryer nga Shtetet e Bashkuara në kryeqendrën e Afganistanit, Kabul. Ai kishte organizuar sulmet e 11 Shtatorit dhe një varg aktesh tjera të dhunshme ndaj amerikanëve.

XS
SM
MD
LG