Ndërlidhjet

Kurti dhe Vuçiq përsëri nuk merren vesh për asgjë


Kurti dhe Vuçiq përsëri nuk merren vesh për asgjë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë mbajtur edhe një takim tjetër në Bruksel ku nuk janë marrë vesh për asgjë. Kurti ka paraqitur një deklaratë të paqes, por e njëjta është refuzuar nga Vuçiq. Presidenti serb është ankuar, për siç ka thënë, shtimin e incidenteve kundër komunitetit serb në Kosovë. (Përgatiti: Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG