Ndërlidhjet

Kurti në Bërdo: Zgjerimi, projekti më i rëndësishëm për paqe


Kurti në Bërdo: Zgjerimi, projekti më i rëndësishëm për paqe
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti para nisjes së samitit ndërmjet Bashkimit Evropian dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, tha se blloku evropian duhet të zgjerohet “në mënyrë që të jetë Evropë”. Ai po ashtu foli edhe nëse është mundësi për Kosovën që të kthehet nga Kina dhe Rusia. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG