Ndërlidhjet

Kurti: Nuk marr pjesë në takimin e 11 majit


Kurti: Nuk marr pjesë në takimin e 11 majit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti më 28 prill, deklaroi nga Brukseli se nuk do të marrë pjesë në një takim të thirrur nga shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell. Ky i fundit kishte thënë se e ka caktuar 11 majin, si datë kur Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, do të zhvillonin takimin e parë, në kuadër të dialogut të Brukselit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG