Ndërlidhjet

Kurti: Dialogu duhet të sjellë njohje reciproke


Kurti: Dialogu duhet të sjellë njohje reciproke
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se në mesin e qershorit do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq ku do të diskutohet rreth mënyrës se si të ecet tutje me dialogun mes dy vendeve. Duke folur pas një takimi joformal në Bruksel me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kurti tha se ai dëshiron të ketë një dialog të përgatitur mirë dhe se përfundimi i tij duhet të jetë njohja reciproke mes dy shteteve. (Përgatiti: Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG