Ndërlidhjet

Kthimi në Rusi me rrezikun e burgut


Kthimi në Rusi me rrezikun e burgut
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, kthehet në Moskë të dielën, më 17 janar, pas gjashtë muajsh në Gjermani, ku është trajtuar për një helmim gati fatal. Ai ka paraqitur prova të gjera se Kremlini qëndron pas përpjekjes për ta vrarë. Autoritetet ruse kanë thënë se ai do të arrestohet nën disa akuza të mëhershme për përvetësim fondesh. (Përgatitën: Valona Tela dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG