Ndërlidhjet

Dokumentet e Ambasadës iraniane zhduken në flakë


Dokumentet e Ambasadës iraniane zhduken në flakë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Shqipëria u bë vendi i parë në botë që ndërpreu marrëdhëniet me Iranin, për shkak të akuzave për sulme kibernetike. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, urdhëroi më 7 shtator mbylljen e Ambasadës iraniane në Tiranë dhe largimin e stafit. Diplomatët, përpara se të largoheshin, i dogjën dokumentet. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG