Ndërlidhjet

Anglia trajnon rekrutët ukrainas për luftën kundër forcave ruse

Në përpjekje për të çliruar territorin e mbajtur nga pushtuesit rusë, ushtria britanike është zotuar se për 120 ditë do të trajnojë 10.000 rekrutë ukrainas në gjuajtje, dhënien e ndihmës së parë luftarake dhe për beteja në qytete. Ky është një vështrim i stërvitjeve që po ofrohen në një bazë ushtarake në Angli.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG