Ndërlidhjet

Antony Blinken, i nominuar për Sekretar Shteti në SHBA


Antony Blinken, i nominuar për Sekretar Shteti në SHBA
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka nominuar Antony Blinkenin, diplomat me përvojë në dy administrata presidenciale, për të shërbyer si Sekretar Shteti. Nëse konfirmohet nga Senati, Blinken pritet të punojë për të fuqizuar aleancat dhe për t’iu rikthyer marrëveshjeve ndërkombëtare. (Përgatitën: Krenare Cubolli, Shkumbin Ahmetxhekaj, Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG