Ndërlidhjet

"Arkivi i akullit" që mban çelësin e historisë klimatike


"Arkivi i akullit" që mban çelësin e historisë klimatike
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Në 2.000 kuti, të renditura me pedanti në një magazinë të rëndomtë, një arkiv në Kopenhagë ruan mostra akulli mijëra vite të vjetra, të cilat mund t’iu ndihmojnë shkencëtarëve ta kuptojnë historinë e klimës së Tokës dhe t’i parashikojnë më mirë ndryshimet klimatike në planet. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG