Ndërlidhjet

Fshatarët armenë bëjnë bilancin pas luftimeve të fundit me Azerbajxhanin


Fshatarët armenë bëjnë bilancin pas luftimeve të fundit me Azerbajxhanin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Banorët e fshatit Sotk dhe ata të qytezës Vardenis, në Armeni, kanë thënë se janë evakuuar pasi vendbanimet e tyre u goditën gjatë përleshjeve më vdekjeprurëse ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit, që prej fundit të luftës së zhvilluar më 2020 për rajonin separatist azerbajxhanas të Nagorno-Karabakut. Gazetarët nga Shërbimi armen i Radios Evropa e Lirë kanë xhiruar pamje të shtëpive të shkatërruara nga luftimet e fundit më 13 shtator. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG