Ndërlidhjet

Arrestohen protestuesit në Rusi

Qindra njerëz u mblodhën në qendër të Moskës të enjten, duke protestuar kundër sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës. Shumë nga demonstruesit u arrestuan. Protesta të ngjashme u zhvilluan në qytete të tjera ruse dhe aktivistët u arrestuan gjithashtu.

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG