Ndërlidhjet

Përtej sfidave, artistët bashkëkohorë në Kosovë në nivel të njëjtë me ata ndërkombëtarë


Përtej sfidave, artistët bashkëkohorë në Kosovë në nivel të njëjtë me ata ndërkombëtarë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:18:25 0:00

Bienalja Nomade “Manifesta” që po zhvillohet në Prishtinë, u ka dhënë hapësirë artistëve vendas të prezantojnë punën e tyre. Për shumë nga ta, hapësira për ekspozimin e punëve të tyre është ndër sfidat më të mëdha. Ndërsa pavarësisht kufizimit të lëvizjes për shkak të vizave, puna e tyre nuk dallon nga të tjerë artistë nga qendrat më të njohura të artit në botë. Artistët Alban Muja, Fitore Isufi-Koja dhe Lola Syla kanë folur me Radion Evropa e Lirë lidhur me skenën e artit bashkëkohor në Kosovë.

XS
SM
MD
LG