Ndërlidhjet

Artileria perëndimore ndihmon forcat ukrainase në kundërofensivë


Artileria perëndimore ndihmon forcat ukrainase në kundërofensivë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Ushtria ukrainase po vazhdon kundërofensivën e saj rreth zonës së Kreminës, një qendër strategjike logjistike në rajonin e Luhanskut, në Ukrainë. Forcat ruse thuhet se po rezistojnë fort atje. Armët e mundësuara nga Perëndimi, përfshirë obusët vetëlëvizës, po u ndihmojnë trupave ukrainase në përpjekjet e tyre për rimarrjen e territoreve të okupuara nga trupat e armikut. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG