Ndërlidhjet

Artiljerët ukrainas iu shmangen dronëve në Donjeck


Artiljerët ukrainas iu shmangen dronëve në Donjeck
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Obusët polakë, Krab, janë të fuqishëm dhe njëkohësisht të përshtatshëm për t’u drejtuar, sipas njësiteve ukrainase që po luftojnë në rajonin e Donjeckut. Por, armët e tilla të mëdha janë objektiva tundues për dronët, prandaj grupimet kujdesen që të qëndrojnë vigjilentë dhe të fshihen. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG