Ndërlidhjet

Autoriteti i Erdoganit testohet të dielën


Autoriteti i Erdoganit testohet të dielën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

Turqia, më 24 qershor, do të votojë në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, të cilat mund ta mbajnë presidentin Recep Tayyip Erdogan në pushtet edhe për pesë vjet të tjerë. Analistët presin që Erdogan t’i fitojë presidencialet, por ndoshta jo pa balotazh.(Përgatiti: Valona Tela)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG