Ndërlidhjet

Banksy i Uzbekistanit


Banksy i Uzbekistanit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Kur grafitet filluan të shfaqeshin në Tashkent rreth një vit më parë, në mediat sociale ato u thanë se janë krijuar nga Banksy i Uzbekistanit. Artisti, që qëndron prapa këtyre veprave, ka dhënë një intervistë ekskluzive për shërbimin uzbek të Radios Evropa e Lirë. Ai, në këtë intervistë ka thënë se nuk kurrë nuk kishte dëgjuar për artistin anglez, Banksy, me të cilin po krahasohet. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG