Ndërlidhjet

Bari që lufton ngrohjen globale


Bari që lufton ngrohjen globale
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Me shqetësimet për ndryshimet klimatike dhe temperaturat globale në rritje, hulumtuesit besojnë se rritja e një lloji të caktuar të barit mund ta ulë ngrohjen e planetit për 1 gradë celsius. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG