Ndërlidhjet

Bebja e bunkerit njeh vetëm jetën nëntokësore në Ukrainë


Bebja e bunkerit njeh vetëm jetën nëntokësore në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Olha Shevchenko ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë kur Rusia nisi pushtimin e shkallës së gjerë të Ukrainës, më 24 shkurt. Pasi shtëpia e saj në fshatin Prudjanka u bombardua po atë mëngjes, ajo iku në Harkivin e afërt, dhe u strehua në një bunker përfund një fabrike ku punon bashkëshorti i saj. Dy muaj më vonë u lind djali i saj, Zhenya, i cili tërë jetën e tij e ka kaluar në vendstrehimin kundër bombave. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG