Ndërlidhjet

I porsalinduri refugjat: Bebja dyjavëshe mes eksodit të armenëve nga Karabaku


I porsalinduri refugjat: Bebja dyjavëshe mes eksodit të armenëve nga Karabaku
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Një bebe e porsalindur është në mesin e mbi 65 mijë refugjatëve armenë, të cilët tani kanë ikur nga Nagorno-Karabaku drejt Armenisë. Radio Evropa e Lirë ka biseduar me nënën e Avetisit dyjavësh, i cili ka kaluar ditët e para të jetës së tij në një bodrum të përdorur si vendstrehim, në qytetin e Martekertit, i njohur edhe si Agdere. Azerbajxhani rimori kontrollin e Nagorno-Karabakut, pasi nisi një ofensivë të vrullshme ushtarake më 19 shtator. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG