Ndërlidhjet

Burrat që sulmuan Rusinë nga Ukraina


Burrat që sulmuan Rusinë nga Ukraina
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Këta janë disa nga personat që filluan një inkursion të armatosur nga Ukraina në rajonin e Belgorodit të Rusisë, më 22 maj. Të gjithë ata janë shtetas rusë, disa prej tyre kanë qenë anëtarë aktivë të grupeve të ekstremit të djathtë ose neo-naziste, ndërsa të tjerët kanë shërbyer në shërbimet e sigurisë ruse. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG