Ndërlidhjet

Tubimi i ultranacionalistëve në Beograd në mbështetje të serbëve të Kosovës

Qindra mbështetës nga organizatat djathtiste dhe ultranacionaliste serbe, disa me flamuj rusë në duar, janë tubuar në qendër të Beogradit, në mbështetje të serbëve të Kosovës, për t’i kërkuar qeverisë së Serbisë të ndërhyjë në Kosovë. Protestuesit kanë valëvitur flamuj dhe kanë brohoritur “Kosova është Serbi”. Tubimi ndodhi në kohën e tensioneve të larta në veri të Kosovës, ku disa serbë lokalë kanë ngritur barrikada dhe kanë bllokuar rrugë. (Përgatiti: Trim Haliti)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG