Ndërlidhjet

Në betejë për të minimizuar pasojat e Omicronit


Në betejë për të minimizuar pasojat e Omicronit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Në baza ditore, për herë të parë që prej fillimit të pandemisë, Rusia ka raportuar mbi 100,000 raste me koronavirus; zyrtarët gjermanë thanë se numri i infektimeve ditore shpejt mund të rritet në 400,000, por insistojnë se situata është nën kontroll; rregullatori i barnave i BE-së ka miratuar për përdorim pilulën kundër koronavirusit të prodhuar nga kompania Pfizer, që synon trajtimin e personave të rritur që janë më të rrezikuar nga zhvillimi i sëmundjes së rëndë; platforma për transmetimin e audio-materialeve, Spotify ka thënë se do të vendosë paralajmërime këshilluese në disa podkaste pasi artistët, përfshirë Neil Young dhe Joni Mitchell tërhoqën muzikën e tyre nga kjo platformë duke thënë se Spotify kishte lejuar transmetimin e dezinformatave mbi vaksinat.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG