Ndërlidhjet

Ta shpëtojë të birin apo pacientin? Zgjedhja e dhimbshme e mjekes ukrainase


Ta shpëtojë të birin apo pacientin? Zgjedhja e dhimbshme e mjekes ukrainase
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Kur një sulm ajror rus shkatërroi një ndërtesë banimi në Dnipro, më 14 janar, anesteziologia pediatrike Nadia Yaroshenko për një moment u përball me një zgjedhje të dhimbshme: të përpiqej ta shpëtonte të birin e saj 12-vjeçar, i cili kishte ngecur nën rrënoja, apo të qëndronte pranë një fëmije në sallën e operacionit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG