Ndërlidhjet

Serbët bllokojnë rrugët në Rudarë


Serbët bllokojnë rrugët në Rudarë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:13 0:00

Në Rudarë të Zveçanit, serbët lokalë kanë nisur të bllokojnë rrugët me kamionë dhe makineri tjetër të rëndë. Bllokada raportohen edhe në pjesë të tjera në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe. Këto veprime vijnë një ditë para se të nisë zbatimi i dy vendimeve të Qeverisë së Kosovës: për riregjistrimin e makinave me targa serbe dhe për lëshimin e dokumenteve për hyrje-dalje për shtetasit e Serbisë që hyjnë në territorin e Kosovës.

XS
SM
MD
LG