Ndërlidhjet

Bombardimet në Harkiv vrasin nëntë persona


Bombardimet në Harkiv vrasin nëntë persona
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Qyteti ukrainas, Harkivi, u godit nga bombardime të reja, ndërsa forcat ruse po vazhdojnë ofensivën në rajonin e Donbasit. Zyrtarët ushtarakë ukrainas thanë se së paku 9 persona u vranë, përfshirë një fëmijë 9-vjeçar, si dhe 19 të tjerë u plagosën. (Përgatitën: Syzanë Paçarizi dhe Bujar Tërstena)

Qyteti ukrainas, Harkivi, u godit nga bombardime të reja, ndërsa forcat ruse po vazhdojnë ofensivën në rajonin e Donbasit. Ekipet e emergjencës dolën për t’i ndihmuar viktimat më 26 maj, pas bombardimeve të qytetit verilindor. Zyrtarët ushtarakë ukrainas thanë se së paku nëntë persona u vranë, përfshirë një fëmijë 9-vjeçar, si dhe 19 të tjerë u plagosën. (Përgatitën: Syzanë Paçarizi dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG