Ndërlidhjet

Borrell: Zgjedhje për zgjidhjen e krizës


Borrell: Zgjedhje për zgjidhjen e krizës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian ka thënë se zgjedhjet e reja në komunat e banuara me shumicë serbe janë thelbi i zgjidhjes së krizës në veriun e Kosovës, pas takimeve të ndara që ka zhvilluar me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, më 22 qershor, në Bruksel. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG