Ndërlidhjet

Boshnjakja fiton "Nobelin e gjelbër"


Boshnjakja fiton "Nobelin e gjelbër"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Aktivistja mjedisore Maida Bilal, e cila ka kaluar mbi 500 ditë në mbrojtje të një vendi ku është planifikuar të ndërtohet një hidrocentral në Lumin e Krushçicës, në Bosnje dhe Hercegovinë, është shpallur fituesja evropiane e Çmimit Goldman për Mjedisin për vitin 2021. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG