Ndërlidhjet

Bujqit në Jemen ujitin arat me ndihmën e energjisë diellore


Bujqit në Jemen ujitin arat me ndihmën e energjisë diellore
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Bujqit jemenas përdorin panelet diellore që të sigurojnë energji për të pompuar ujin për arat e veta. Çmimi i lartë i naftës i ka bërë pompat tradicionale të papërshtatshme. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG