Ndërlidhjet

Bujqit ukrainas mbjellin arat nën kërcënimin e armëve


Bujqit ukrainas mbjellin arat nën kërcënimin e armëve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Bujqit ukrainas po detyrohen të punojnë nën kërcënimin e armëve, ndërsa disave prej tyre u janë konfiskuar arat, sipas raportimeve nga brenda territoreve ukrainase, të okupuara nga forcat ruse. Ndërkohë, bujqit në zonat e kontrolluara nga ukrainasit po bartin jelekë kundërplumb dhe helmeta, për t’u mbrojtur teksa punojnë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG