Ndërlidhjet

Loja që largon fëmijët nga telefonat


Loja që largon fëmijët nga telefonat
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Një shpikës bullgar ka krijuar një lojë të re, që ka për qëllim largimin e fëmijëve nga telefonat e mençur, si dhe për përdorim nga personat me shikim të dobësuar apo ata të verbër. Sistemi që përbëhet nga 70 pllaka dhe mbi 500 magnete mund të përdoret për të luajtur lojëra të ndryshme duke përfshirë edhe ato në 3D. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG