Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Studentët: Bursat do të duhej të rriteshin, e jo të zvogëlohen


Studentët: Bursat do të duhej të rriteshin, e jo të zvogëlohen
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Studentët e Universitetit të Prishtinës në anketën e Radios Evropa e Lirë, "VOX", thonë se ulja e bursës nga 900 në 600 euro do t'i dëmtojë studentët në masë të madhe. Ata thonë se senati dhe drejtuesit e fakulteteve duhet të mendojnë për gjetjen e mënyrës së rritjes së vlerës së bursave për studentët dhe jo zvogëlimit të tyre.(Video: Bujar Tërsena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG