Ndërlidhjet

Si të pranohem në një universitet jashtë shtetit? Si të fitoj bursë? Si...


Si të pranohem në një universitet jashtë shtetit? Si të fitoj bursë? Si...
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:16:52 0:00

Në moshën 18-vjeçare, Tringa Krasniqi ka ëndërruar që të përfundojë studimet jashtë Kosovës. Mirëpo ideja e sigurimit të një burse i është dukur e pamundshme. Më vonë, pasi e ka jetësuar ëndrrën, ajo ka vendosur të hapë një qendër që u ndihmon të rinjve në procesin e aplikimit. Në këtë episod të podkastit Të flasim, diskutojmë me të për mundësitë e të rinjve për studime jashtë shtetit dhe përfitimet nga kjo përvojë.

XS
SM
MD
LG