Ndërlidhjet

Obusët M777 që po ndryshojnë rrjedhën e luftës në Donjeck


Obusët M777 që po ndryshojnë rrjedhën e luftës në Donjeck
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Ekipet e artilerisë ukrainase përdorin vazhdimisht obusët M777 që i kanë marrë nga Perëndimi dhe thanë se ata kanë pasur ndikim të madh kundër forcave ruse. Një ekip që po përdorte këto armë në një fushë në rajonin e Donjeckut, tha se çelësi i suksesit të obusëve është saktësia për të goditur caqet. (Përgatitiën: Mimoza Sadiku dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG