Ndërlidhjet

Cari post-sovjetik, Rusia dhe Perëndimi


Cari post-sovjetik, Rusia dhe Perëndimi
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:09:33 0:00

Tetëmbëdhjetë vjet më parë, Vladimir Putin u zgjodh president për herë të parë, duke premtuar se do ta bëjë Rusinë një vend me të cilin qytetarët do të krenohen, ndërsa bota do t’i respektojë. Këtë javë, derisa u betua për mandatin e katërt, ai e krahasoi Rusinë me një feniks, që arriti lartësi që të tjerët nuk mundën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG