Ndërlidhjet

Civilët afganë ikin nga frika e sulmeve nga talibanët


Civilët afganë ikin nga frika e sulmeve nga talibanët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në kohën kur talibanët intensifikojnë sulmet e tyre në të gjithë Afganistanin, mijëra njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre nga provinca Kunduz dhe janë strehuar në kampe të përkohshme, ku ushqimi dhe ilaçet nuk shihen askund. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG