Ndërlidhjet

Lloji i ri i COVID-19 më infektiv, a do të ketë vaksinë këtë vit?


Lloji i ri i COVID-19 më infektiv, a do të ketë vaksinë këtë vit?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:33 0:00

Shkencëtarët kanë gjetur prova se COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, shpërndahet edhe përmes ajrit si dhe një lloj i ri i virusit duket se është më infektiv se sa ai i pari që është identifikuar në Kinë. Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka kërkuar armëpushim në mes vendeve që janë në luftë, për shkak se bota është duke luftuar me pandeminë. (Përgatitën: Donika Alihajdaraj & Bujar Tërstena).

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG