Ndërlidhjet

Të rinjtë: Debatet në rrjete sociale, të degraduara


Të rinjtë: Debatet në rrjete sociale, të degraduara
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Shumica e të rinjve në Kosovë janë përdorues të rrjeteve sociale, por ata me shumë hezitim përfshihen në debatet e caktuara në këto rrjete. Siç thonë ata, në rubrikën e përjavshme "VOX" të Radios Evropa e Lirë, kultura e komunikimit në këto debate kryesisht mungon dhe i degradon vetë debatet, pjesë e së cilave, shumica nuk duan të jenë. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG