Ndërlidhjet

DFC hap zyre në Beograd


DFC hap zyre në Beograd
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka mirëpritur hapjen e zyrës së Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit së SHBA-së në Beograd. Ndërkaq, i dërguari i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell ka thënë se populli serb duhet t’i mbajë për fjale sa i përket zotimeve që dalin nga marrëveshja e Uashingtonit, për normalizim ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG