Ndërlidhjet

A prisni përparim? Qytetarët e Mitrovicës së Veriut, Prishtinës dhe Beogradit në prag të dialogut


A prisni përparim? Qytetarët e Mitrovicës së Veriut, Prishtinës dhe Beogradit në prag të dialogut
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Nuk ka shumë shpresë se liderët nga Kosova dhe Serbia do të ulin tensionet në marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Beogradit. Kjo është, së paku, përshtypja e një pjese të qytetarëve të Mitrovicës së Veriut, Prishtinës dhe Beogradit me të cilët Radio Evropa e Lirë ka folur para vazhdimit të dialogut të Brukselit.

XS
SM
MD
LG