Ndërlidhjet

Tmerret e luftës në ditarin e një 8-vjeçari nga Mariupoli


Tmerret e luftës në ditarin e një 8-vjeçari nga Mariupoli
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Tetëvjeçari Yegor Kravtsov mbajti një ditar sekret në Mariupol, ndërsa forcat ukrainase po tentonin të rezistonin kundër trupave ruse. Ai tani është larguar me nënën dhe motrën e tij në Zaporizhia, ku ditari i tij mbetet një pasqyrë e çmuar dhe dramatike e jetës nën rrethimin rus. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG