Ndërlidhjet

Djali i mbijeton sulmit rus me 40% të trupit të djegur


Djali i mbijeton sulmit rus me 40% të trupit të djegur
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Romani, shtatëvjeçar, është njëri ndër dhjetëra viktimat e sulmit të Rusisë ndaj qytetit qendror ukrainas Vinicija, më 14 korrik. Koka, krahët dhe këmbët e tij u lënduan rëndë nga djegiet si pasojë e një sulmi rus me raketa. Nëna e tij vdiq nga shpërthimi dhe u identifikua disa ditë më vonë, vetëm në saje të një testi ADN-je. Romani është transferuar në një spital në Gjermani, për trajtim special. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG