Ndërlidhjet

Podcast: Dokufest-i në sytë e vizitorëve të huaj


Podcast: Dokufest-i në sytë e vizitorëve të huaj
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:09:40 0:00

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe atij të shkurtër, Dokufest në Prizren, ka sjellë shumë vizitorë nga vende të ndryshme të botës, disa prej tyre jo për të parën herë. Shumica e këtyre vizitorëve fillimisht kishin vetëm njohuri bazike për Kosovën, kryesisht të lidhura me luftën e fundit të viteve '90. Radio Evropa e Lirë ka folur me disa prej tyre dhe ata u shprehën të befasuar me mikpritjen e vendasve.

XS
SM
MD
LG